Byn Kommunikationsbyrå hittar du i Knäppingsborg i Norrköping – Östergötlands vackraste kvarter.

Kontakt

Byn Kommunikationsbyrå AB
Skolgatan 1
602 25 Norrköping

info@bynkommunikation.se

Nya uppdrag

Är du nyfiken på ett samarbete med oss på Byn Kommunikation? Hör av dig till någon av våra projektledare som du hittar här nedan eller mejla hit så lotsar vi dig rätt.

Jobba på Byn

Vill du också bli en Bybo? Vi är titt som tätt intresserade av nya, spännande talanger. Tror du att skulle passa på Byn – skicka ett mejl där du presenterar dig själv. Glöm inte cv och portfolio!

Praktik på Byn

Vi tar med jämna mellanrum emot praktikanter. Du ska studera inom kommunikationsområdet, på eftergymnasial nivå. Mejla in din praktikansökan med cv och portfolio!

Bybor

Maria Kufver

VD, projektledare

+46 70 281 21 04

maria.kufver@bynkommunikation.se

Anders Hofvergård

Copywriter, strateg

+46 70 280 07 53

anders.hofvergard@bynkommunikation.se

Magdalena Sundbrandt-Malm

Art director

+46 70 545 92 95

magda@bynkommunikation.se

Ulrika Bäckström

Projektledare

0706164192

ulrika.backstrom@bynkommunikation.se

Tobias Nilsson

Produktionsledare, digital planner

+46 70 763 26 33

tobias.nilsson@bynkommunikation.se

Rosanna Nordrup

Projektledare, digital strateg

+46 73 682 86 81

rosanna.nordrup@bynkommunikation.se

Sofie Ågren

Produktionsledare

+46 793 11 10 30

sofieagren@bynkommunikation.se

Linda Johansson

Produktionsledare

+46 73 300 42 76

linda.johansson@bynkommunikation.se

Sanna Andersson

Digital strateg / Produktionsledare

+46 760 27 87 57

sanna.andersson@bynkommunikation.se

Amanda Svensson

Produktionsledare

+46760 – 22 40 33

amanda.svensson@bynkommunikation.se

Victoria Malm

Copywriter, planner

+46 70 287 03 90

victoria.malm@bynkommunikation.se

Johan Nohr

Art director, digital producent, illustratör

+46 70 841 51 27

johan.nohr@bynkommunikation.se

Anders Lindborg

Art Director / Motion Designer

+46709673998

anders.lindborg@bynkommunikation.se

Susanne Holgersson

Grafisk formgivare

susanne.holgersson@bynkommunikation.se

Sanna Koosz

Grafisk formgivare, bildretuschör

+46 703 148 128

sanna@bynkommunikation.se

Love Blomster

Webdesigner, Digital designer

+46 70 151 68 35

love.blomster@bynkommunikation.se