Byn Kommunikationsbyrå hittar du i Knäppingsborg i Norrköping – Östergötlands vackraste kvarter.

Kontakt

Byn Kommunikationsbyrå AB
Skolgatan 1
602 25 Norrköping

info@bynkommunikation.se

Nya uppdrag

Är du nyfiken på ett samarbete med oss på Byn Kommunikation? Hör av dig till någon av våra projektledare som du hittar här nedan eller mejla hit så lotsar vi dig rätt.

Jobba på Byn

Vill du också bli en Bybo? Vi är titt som tätt intresserade av nya, spännande talanger. Tror du att skulle passa på Byn – skicka ett mejl där du presenterar dig själv. Glöm inte cv och portfolio!

Praktik på Byn

Vi tar med jämna mellanrum emot praktikanter. Du ska studera inom kommunikationsområdet, på eftergymnasial nivå. Mejla in din praktikansökan med cv och portfolio!

Bybor

Maria Kufver

VD, projektledare

+46 70 281 21 04

maria.kufver@bynkommunikation.se

Anders Hofvergård

Copywriter, strateg

+46 70 280 07 53

anders.hofvergard@bynkommunikation.se

Magdalena Sundbrandt-Malm

Art director

+46 70 545 92 95

magda@bynkommunikation.se

Ulrika Bäckström

Projektledare

+46 70 616 41 92

ulrika.backstrom@bynkommunikation.se

Tobias Nilsson

Produktionsledare, digital planner

+46 70 763 26 33

tobias.nilsson@bynkommunikation.se

Rosanna Nordrup

Projektledare, digital strateg

+46 73 682 86 81

rosanna.nordrup@bynkommunikation.se

Sofie Ågren

Produktionsledare

+46 79 311 10 30

sofieagren@bynkommunikation.se

Linda Johansson

Produktionsledare

+46 73 300 42 76

linda.johansson@bynkommunikation.se

Amanda Svensson

Produktionsledare

+46 76 022 40 33

amanda.svensson@bynkommunikation.se

Helena Frykholm

Produktionsledare

+46 76 037 51 28

helena.frykholm@bynkommunikation.se

Fanny Johannesson

Produktionsledare

+46 70 846 85 43

fanny.johannesson@bynkommunikation.se

Victoria Malm

Copywriter, planner

+46 70 287 03 90

victoria.malm@bynkommunikation.se

Johan Nohr

Art director, digital producent, illustratör

+46 70 841 51 27

johan.nohr@bynkommunikation.se

Anders Lindborg

Art Director / Motion Designer

+46 70 967 39 98

anders.lindborg@bynkommunikation.se

Susanne Holgersson

Grafisk formgivare

susanne.holgersson@bynkommunikation.se

Sanna Koosz

Grafisk formgivare, bildretuschör

+46 70 314 81 28

sanna@bynkommunikation.se

Love Blomster

Webdesigner, Digital designer

+46 70 151 68 35

love.blomster@bynkommunikation.se